Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kaski motocyklowe

( ilość produktów: 453 )

Wybierz kask na motocykl, który łączy estetyczny wygląd z najlepszą ochroną

Posiadanie kasku to obowiązek motocyklisty, ale wybór odpowiedniego modelu nie powinien być przypadkowy. Warto wybrać kask motocyklowy dopasowany do stylu jazdy i potrzeb użytkownika. Oferujemy kaski motocyklowe od godnych polecenia producentów, które zapewnią Ci bezpieczeństwo idące w parze z estetycznym designem wyróżniającym Cię na drodze. Nasze kaski motocyklowe damskie i męskie posiadają wymaganą europejską homologację ECE 22.05, która została stworzona z myślą o najlepszej ochronie głowy.

Kaski motocyklowe, które zapewnią Ci wygodę i bezpieczeństwo

Pomożemy Ci dobrać kask motocyklowy dopasowany do stylu jazdy, co przełoży się na lepszy komfort i podwyższenie poziomu bezpieczeństwa. Oferujemy szczękowe kaski motocyklowe damskie i męskie idealne dla globtroterów, którzy przejeżdżają tysiące kilometrów w celu eksploracji pięknych widoków i niecodziennych miejsc. Dla osób lubiących odkręcić manetkę rekomendujemy kask integralny, który przeznaczony jest do szybkiej jazdy. Dla motocyklistów lubiących bezdroża mamy kaski off-road, dzięki którym jazda na crossie lub quadzie po bezdrożach i wertepach staje się jeszcze bardziej emocjonująca i bezpieczna. Nie brakuje w naszym asortymencie także kasków motocyklowych trialowych czy kasków otwartych bez szczęki, które są idealnym wyborem na upały i cechują się doskonałą widocznością, dlatego są szczególnie polecane do jazdy w miejskiej dżungli.

Jak wybrać męski lub damski kask na motocykl?

Wybór kasku motocyklowego powinien być uzależniony od jego przeznaczenia - inny rodzaj kasku zakupimy do jazdy sportowej, a jeszcze inny będzie najlepszym wyborem do jazdy w stylu off-road. Kaski motocyklowe damskie lub męskie należy dopasować do potrzeb i stylu jazdy. 

Bez względu na wybór modelu kasku na motocykl, powinniśmy zwrócić uwagę na wymagane normy i atesty bezpieczeństwa. Podczas wyboru kasków motocyklowych damskich i męskich zwróćmy uwagę na rodzaj skorupy. Nie możemy zapominać o systemach wentylacji i wyjmowanej wyściółce, które są ważnym elementem wszystkich kasków motocyklowych damskich i męskich. Kupując kask na motocykl w naszym sklepie online znajdziesz szczegółowe opisy każdego modelu, zawierające informacje o systemie zapięcia, blendzie przeciwsłonecznej i technologii wizjera, co pomoże Ci zakupić kask motocyklowy dopasowany do Twoich potrzeb w atrakcyjnej cenie.

Co warto wiedzieć o homologacji kasków motocyklowych?

Podczas zakupu kasku na motocykl bardzo ważna jest weryfikacja, czy dany produkt posiada homologację. Homologacja to specjalne pozwolenie na używanie danego sprzętu na terenie danego kraju. W UE zasady homologacji definiuje dyrektywa 2007/46/WE, określając zasady, jakie musi spełniać kask. Homologacja zwiększa Twoje bezpieczeństwo na drodze, ponieważ w celu jej uzyskania produkt musi przejść serię testów, które potwierdzą jego jakość, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo. Podczas nadawania homologacji dokładnie badane są takie aspekty jak: tłumienie uderzeń, wytrzymałość, zsuwanie z głowy podczas wypadku czy też  awaryjność zapięć. Jazda na motocyklu z kaskiem bez homologacji w Polsce jest niezgodna z prawem i wiąże się z ryzykiem otrzymania mandatu. 

Podczas zakupu kasku motocyklowego szukaj białej metki z oznaczeniem „ECE”, która znajduje się zwykle na pasku zapięcia. Innym elementem potwierdzającym homologację jest naklejka z tyłu kasku na jego skorupie. Kask motocyklowy powinien posiadać numer homologacji oraz nr. seryjny czy też symbol określający typ kasku. Znajdując wszystkie te informacje na kasku możesz być spokojny, że produkt który zamierzasz kupić przeszedł niezbędne testy, potwierdzające posiadanie homologacji.

pixel